Bystrčník » Michaela Lužová: Než se záchody opraví, budeme hledat provizorní řešení

Sdílet
Michaela Lužová: Než se záchody opraví, budeme hledat provizorní řešení

Bystrčník 19. 1. 2012 v 12.10 Témata: , , , , , , , , ,

Klub rodičů a přátel je občanské sdružení, působící při základní škole Heyrovského 32 v Bystrci. Cílem Klubu je všemožně přispívat ke příjemnění pobytu dětí ve škole.

Členové Klubu rodičů a přátel se sešli 17. ledna se starostou Bystrce Vladimírem Vetchým (ČSSD). Impulsem k setkání byla starost rodičů o stav toalet ve škole. Zeptal jsem se předsedkyně Klubu rodičů Michaely Lužové, jak to vlastně se školními záchody je a jak se věci vyvíjejí.

*

Viktor Lošťák: Michaelo, jaká je situace se záchody na Heyrovského? Je opravdu tak špatná, jak leckteří tvrdí?

Michaela Lužová: Rozhodně jsou ve stavu, který vyžaduje komplexní rekonstrukci. Na první pohled jsou některé toalety ucpané, zřejmě vlivem již nevyhovující kanalizace. Jejich čištění vyžaduje zastavení vody v celé škole, protože neexistují uzavírací  kohouty k jednotlivým toaletám. Nemluvě o celkovém vzhledu, odpovídajícímu stáří toalet.

Co vlastně bylo impulsem, aby se Klub začal o stav toalet zajímat?

Především stížnosti našich dětí na zápach linoucí se z ucpaných toalet, jejich nedostatek pokud se některé ucpou, problémy s toaletním papírem, který je pouze v centrálním zásobníku před kabinkami, takže v momentě kdy dítě správně neodhadne množství, které si bere do kabinky, a vezme si málo, dochází k jistě velmi nepříjemným situacím. Na druhou stranu, když si vezme moc, tak zbytek prostě nacpe do mísy a ta se ucpe.

Škola se pokouší vzniklé problémy operativně řešit, ale je jasné, že jediným řešením je komplexní rekonstrukce financovaná zřizovatelem. Proto jsme se obrátili na pana starostu MČ Bystrc pana RNDr. Vladimíra Vetchého, CSc.

Jaký byl cíl schůzky se starostou?

Cílem schůzky s panem starostou bylo probrat tuto situaci, zjistit zda a kdy městská část Bystrc plánuje rekonstrukci provést a v jakém rozsahu.

Podařilo se ho naplnit? Byla podle vás schůzka k něčemu?

Určitě ano.  Pan starosta nás vyslechl,  seznámil nás se systémem plánování investic v rámci MČ a  nechal nás nahlédnout do projektu plánovaných stavebních úprav, které jsou rozvrženy na tři etapy, z nichž první dvě v rozsahu 1,3 milionu+550tis budou zahájeny a dokončeny během letních prázdnin v roce 2013. Třetí etapa za 1,1 milionu pak bude provedena v roce 2014.

Co Klub podnikne nyní?

Vzhledem k tomu, že rekonstrukce nebude zřejmě dříve než v létě 2013 (pokud se MČ nepodaří najít finanční rezervy), pokusíme se zajistit prostředky na alespoň provizorní vyřešení  nejpalčivějších problémů, tj. zajištění zásobníků na toaletní papír do každé kabinky dívčích záchodů (namísto současného jednoho centrálního zásobníku) a zajištění uzávěrů vody umožňujících  panu školníkovi snadnější práci při opravách.

Samozřejmě budeme v tomto směru i nadále v kontaktu s MČ a budeme sledovat vývoj tohoto pro nás nesmírně důležitého problému.

Díky za odpovědi.

*

Související

Záchody radnici zajímají
Navrch huj, vespod fuj. Základní škola Heyrovského v Bystrci má potíže se záchody
Stránky Klubu rodičů a přátel

 

Zanechte komentář

3 + 3 = ?