Bystrčník » Mešita na Kamechách? Nikdo nic neví

Sdílet
Mešita na Kamechách? Nikdo nic neví

Bystrčník 3. 9. 2014 v 12.03 Témata: , , ,

Existuje záměr vystavět v Bystrci na Kamechách mešitu nebo jde jen o fámu? Úřad i místní radní tvrdí, že o ničem nevědí.

„Je pravda, že se má na Kamechách stavět mešita? Jestli to tak je, tak je to strašná drzost,“ zeptala se úřadu městské části koncem srpna paní Sápková.

Zvěsti o plánu na stavbu muslimské modlitebny kolují Bystrcí již delší dobu, zatím však bez jakéhokoli hmatatelného důkazu. Ani stavební úřad o ničem neví.

„O výstavbě mešity v obytném souboru Kamechy ani nikde jinde na území městské části Bystrc nemá odbor stavební žádné informace,“ popřela existenci takového plánu Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru.

Stejný názor má i místostarosta Tomáš Přibislavský (TOP 09): „O ničem takovém nemám zprávy.“

Fáma má určitou oporu v územní studii Kamechy, která byla občanům prezentována v roce 2011. Ta skutečně do oblasti za Ečerovou ulicí církevní stavbu umisťuje.

„Doopravdy se však nikdy nepočítalo s tím, že by jakýkoli kostel, kaple nebo mešita na Kamechách vznikly,“ komentoval Tomáš Přibislavský.

Jedna mešita již v Brně postavena byla. Od roku 1998 funguje jako první funkční mešita v zemi budova ve Štýřicích (Brno-střed). Stavba je od začátku provázena spory a kontroverzemi a soužití místních obyvatel s ní stále není ideální.

V Bystrci několik muslimských rodin bydlí, není však známo, jestli jejich počet roste. Podle vyjádření jejich sousedů lze soužití muslimské komunity s okolím přibližně označit slovy „opatrné obcházení“.

Islámská nadace v Brně ani žádná jiná muslimská organizace v České republice, na které se Bystrčník obrátil s dotazem na plán postavit na Kamecháh modlitebnu, nereagovala.

-vl-
Foto Wikipedie

Související

První česká mešita funguje v Brně už 15 let. Muslimové by chtěli další
Islámská nadace v Brně
Brněnská mešita (Wikipedie)

5 komentářů k příspěvku „Mešita na Kamechách? Nikdo nic neví”

 1. DDD říká:

  BOMBAAAAA !!!!!!!!!!!!!!! TO VAM PREJU

 2. JANA KOCMAN říká:

  DALEKO DŮLEŽITĚJŠÍ JE ZAČLENIT NA KAMECHY ASPON JEDN VEŘEJNÝ DŮM

 3. Tomáš Ruprecht říká:

  Paní Jano, veřejným domem myslíte zase nějaký další úřad???!!! Myslím, než budovat neustále nějaké nové úřady, by bylo lepší udělat na novém sídlišti spíše veřejné sportoviště nebo tak něco – prostě aby se Kamešáci mohli nějak veřejně realizovat 🙂

 4. jc říká:

  Veřejný dům mám hned naproti…..ani nemá červený lucerny.

 5. denis říká:

  a co je jako na tom špatného ,lepší jak tady neustale vyřvavajíci ožralci a fetaci každej den

Zanechte komentář

3 + 3 = ?