Bystrčník » Lipka připravuje seznámení s kroužky a pozvání netopýrů

Sdílet
Lipka připravuje seznámení s kroužky a pozvání netopýrů

Bystrčník 31. 8. 2016 v 00.12 Témata: , ,

„Nevím jak ty, mami, ale já budu chodit na Lipku až do konce života“, říká Ráďa, který chodí do Píďalek, kroužku určeného nejmladším dětem (od 2 let). Až bude starší, může přejít třeba do Kuklíků, Píditelů, Divochů,… a pak vybírat z nabídky pro věk 18+. Lipka nabízí na padesát různě zaměřených kroužků, které spojuje láska a respekt k přírodě a dobrodružství prožitá společně s kamarády. Jejich přehled najdete na www.lipka.cz/krouzky a do všech je možné se přihlásit.

31 V Brně nabízí kroužky 3 pracoviště: Lipová v Pisárkách, Rozmarýnek v Jundrově a Jezírko v Soběšicích. V prvních týdnech můžete přijít vybraný kroužek vyzkoušet a k seznámení s kroužky jsou určeny také dvě akce pro veřejnost. V pondělí 5. září proběhne od 15 do 18 hodin Kroužkové odpoledne na Jezírku, ve středu 7. září od 15 do 16.30 hodin Kroužkování na Rozmarýnku. Na obou čeká program pro děti připravený přímo vedoucími, můžete se seznámit s prostředím, kde kroužky probíhají, a zeptat na všechno, co vás o kroužcích zajímá.

Hned v dalším týdnu můžete poznat také prostředí pracoviště Lipová a především netopýry zblízka na akci Noc pro netopýry aneb Lipka vzhůru nohama. Ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů můžete netopýry zblízka sledovat a dozvědět se o nich mnoho zajímavostí. Uvidíte, jak fungují ultrazvukové detektory a jak se dál netopýři zkoumají. Děti se mohou těšit na tvoření s netopýří tematikou. Kdo má zájem, ať neváhá, sbalí v pátek 16. září baterku a dobrou náladu a přijde na Lipovou 20.

Veronika Neckařová, koordinátorka

Zanechte komentář

3 + 3 = ?