Sdílet
Les je čistý, hlásí hledači čupakabry. Záhadný tvor zmizel

Bystrčník 12. 4. 2015 v 11.47 Témata: , , , ,

Čupakabra z kohoutovického lesa zmizel. Záhadný tvor, který od Velikonoc vzbuzoval obavy Brňanů i zájem médií, byl naposledy spatřen v pátek. Přes usilovné pátrání a několik výprav do terénu není po zaběhlém psovi, zmutované kryse, albínském jezevci, mayském bezsrstém kocourovi či Beránku Božím, jak bylo stvoření různými lidmi nazýváno, ani stopa.

Zvíře bizarního vzhledu a neznámého původu spatřila a vyfotografovala v lese poblíž Kohoutovic na velikonoční pondělí  Kateřina Pacáková. Když své fotografie zveřejnila na sociálních sítích, vzbudily značný rozruch. Živočich o velikosti kočky se totiž nepodobá ničemu, co by se v lesích u Brna dalo běžně čekat, a tak se pro něj brzy začal používat název legendární příšery vyskytující se až dosud jen v jižní a severní Americe – čupakabra.

„Pes to rozhodně nebyl. Tohle zvířátko bylo dost plaché a bylo dost obtížné se k němu přiblížit, abych ho vůbec vyfotila,“ popsala setkání paní Pacáková.

Zatímco část lidí spekulovala o tutlaném útěku živočicha z brněnské zoologické zahrady, další v čupakabrovi přes názor paní Pacákové podvyživeného psa vidí.

„Je to je zuboženej bulík,“ myslí si třeba paní Jitka Musilová. K hypotéze o bulíkovi, tedy pitbullovi, se hlásí i další. Ochránkyně zvířat dokonce v posledních dnech několikrát pročesaly les, aby psa našly.

„Prošla jsem, co se dalo a nic,“ neuspěla s hledáním domnělého psa Olga Hladká. Nedařilo se ani Vlastimile Čápové: „Obešla jsem les křízem krážem a nic.“

Bílé stvoření bylo naposledy údajně spatřeno v pátek 9. března poblíž Stamicovy ulice. Zprávy se však nepodařilo ověřit a nejsou k dispozici žádné nové fotografie.

V neděli 12. dubna po ránu vyrazila do lesa i trestná výprava bystrckých občanů. Jejich cílem bylo zvíře nejen vypátrat, ale hlavně eliminovat nebezpečí, které potulování čupakabry po místních lesích představuje. Expedice vzbudila u útlocitnějších povah jistou nevoli.

„Zatímco Kohoutovičáci už tři dny přemýšlí, co to může být za tvora a chodí tam ve snaze zvíře zachránit, Bystrčáci se domlouvají, jak půjdou zvíře zastřelit!“ podivil se například Jakub Hruška, zastupitel městské části (KDU-ČSL).

„Vy tupci, abyste věděli, tento váš záměr nezůstane jen tak bez povšimnutí. Plánujete zde odporný hnusný čin, který bude nahlášen,“ vyhrožovala bystrckým dobrovolníkům Karolína Sladká.

Ani neohrožení lovci z Bystrce však zrůdu neobjevili.

„Nenašli jsme ani čupakabru, ani stopy po jeho řádění,“ napsali na sociální síti organizátoři expedice. „Žádná mrtvá zvířata ani jejich zbytky či kosti. Žádné stopy po vlečení těl. Žádné typické vrypy po drápech na kmenech stromů. Les je čistý, lidé z Kohoutovic mohou znovu klidně spát. Bude však jen prozíravé, když ještě několik dnů nebudou rodiče posílat menší děti do lesa bez dozoru,“ nabádají přesto k opatrnosti.

Se záhadou je tak nejspíš konec. Ať už byl čupakabra z Kohoutovic psem, kočkou, mutantem či návštěvníkem z vesmíru, odešel snad do lepšího světa, snad na pastviny zelenější, každopádně však jinam.

-vl-

Související

Kohoutovičáci vs Bystrčáci – jedni chtějí „čupakabru“ zachránit, druzí odlovit!
Pryč s čupakábrou!
Čupakabra v Kohoutovicích?

6 komentářů k příspěvku „Les je čistý, hlásí hledači čupakabry. Záhadný tvor zmizel”

 1. Nigel Marwin říká:

  Osobně jsem názoru, že se jednalo o tajný armádní projekt, který se poněkud zvrhl, či snad tahle stvůra prchla během průjezdu americké armády? Já se ptám – co bude příště? Zmutovaní lidé, či snad dokonce zombie pobíhající po oboře?
  Tak či tak, tahle nestvůra byla jasnou biologickou zbraní!

 2. Alex říká:

  Nigel Marwin je mi z vás zle hnusi se mě jak několik lidí mluví té kravíni hlope řeči jak ho uražite je to odporné kruté vyšli té si různé škaredé věci oněm že i ma prašivinu a že je čupakabra je plachý bojí se lidí nedovím se mu když se věci na chová jako zrůdy odporný chcete ho zabít a přitom nemáte tomu důvod není nebezpeční vůči lidem to ví lidé jste nebezpečí co ho Cheb zabit husité sémě

 3. Nigel Marwin říká:

  No, vydám se na lov sám tento týden, ozbrojen jen puškou a svojí odvahou, budu solo, takže toho zplozence pekel snad nevyplaším…..V tom by musel být čert abych ho neulovil

 4. MM říká:

  Dostaň ho, bastarda, udělej z něj řešeto, Nigele! Nasyp to do něj, ať má dost!

 5. Nigel Marwin říká:

  Nebudu si 100% jistý, dokuď ta bestie má hlavu na krku a nepohltí ji plameny!

 6. HZ říká:

  Pro MM a Nigela, – prodáme ho potom na guláš

Zanechte komentář

3 + 3 = ?