Sdílet
Kvákání o historii: Pátrejte po odvážném chlapci

Bystrčník 30. 9. 2014 v 08.46 Témata: , , ,

Již třetí ročník Žabovřeského kvákání vás tentokrát zavede do století staré historie. Na návštěvníky oblíbené akce v brněnských Žabovřeskách čeká pátrání po Františkovi – malém odvážném chlapci, jehož příběh se odehrál na začátku dvacátého století. František se statečně postavil bandě lupičů a nezalekl se, ani když jej pronásledovali uličkami tehdejších Žabovřesk.

„V podstatě je to procházka po brněnské čtvrti Žabovřesky, připravená tak, aby se na ní bavili malí i velcí, aby strávili fajn odpoledne na čerstvém vzduchu, užili si spoustu zábavy a ještě se přitom dozvěděli nějaké zajímavosti,“ řekl o Kvákání Tomáš Fráňa, jeden z organizátorů.

„První procházka se jmenovala Kvákání o architektuře, trasa vedla kolem zajímavých míst v naší čtvrti. Vloni jsme kvákali o osobnostech, o zajímavých lidech, kteří měli s Žabovřeskami co do činění. Letos jsme se rozhodli věnovat procházku zajímavostem z žabovřeské historie. Můžete zažít veliké dobrodružství, stanete se postavou z příběhu o malém Františkovi, který se nelekl zlodějů před záložnou a vy mu budete pomáhat při napínavé honičce. Cestou na vás čekají právě třeba ty hlavolamy, naučíte se něco z hantecu, postavíte se po boku bojovných babiček a dozvíte se, jak to vlastně celé dopadne,“ popsal Tomáš Fráňa.

Na třetí Žabovřeské kvákání, zábavnou procházku s hrami a úkoly, můžete vyjít od radnice v Brně-Žabovřeskách v sobotu 4. října mezi 13 a 15 hodinou. Zváni jsou všichni od 0 do 99 let, vstup zdarma.

Zdroj: Brno pro váswww.facebook.com

Související

Brno-Žabovřesky: Kvákání o historii
Obrazem: Kvákání o osobnostech přilákalo přes dvě stovky lidí (fotografie z druhého ročníku)
Obrazem: Žabovřeské kvákání (fotografie z prvního ročníku)
Život Žabovřesk aneb Kvákání o architektuře
Žabovřeské kvákání (webové stránky)
Žabovřeské kvákání (facebook)

Zanechte komentář

3 + 3 = ?