Bystrčník » Kroužky V Závětří: Divadélko, tábornictví i malý kutil

Sdílet
Kroužky V Závětří: Divadélko, tábornictví i malý kutil

Bystrčník 9. 9. 2013 v 10.24 Témata: , , , ,

Dětský lesní klub V Závětří v Brně-Žebětíně nabízí pro školní rok 2013/14 řadu zajímavých kroužků. Kroužky začínají každý den v 15 hodin, doba trvání asi 1 hodina; děti mohou zůstat do 16.30.

Malý objevitel – přírodovědný kroužek

V přírodovědném kroužku se děti naučí poznávat zvířata a rostliny ve svém okolí, proniknou do tajů jejich vzájemných vztahů i vztahů živé a neživé přírody. Formou her a jednoduchých pokusů si vyzkouší různé děje, které v přírodě probíhají a seznámí se s různými biotopy v blízkosti lesní školky. Zkrátka kroužek pro všechny zvídavé děti. Kroužek povede lektor společnosti Věda nás baví Jan Palán.

Divadélko V Závětří – dramatický kroužek

Máte doma dítě, které si rádo hraje, tancuje nebo zpívá? Pak je ideálním „hercem“ našeho malého divadélka. V dramatickém kroužku si ukážeme, jak správně dýchat, pohybovat se, mluvit, ale i spolupracovat s kamarády na společném díle. Naše divadelní tvoření bude ovlivněno lidovými tradicemi a vším, co se bude dít okolo nás. Na závěr budou moci děti své dovednosti předvést na vlastních „prknech, která znamenají svět.“

Divadélko povede absolventka oboru Dramatická výchova Tereza Čechová.

Malý kutil

Každý správný kluk a holka musí umět vyřezat lodičku, postavit vodní mlýnek, nebo si otlouct píšťalku. Přijďte si k nám vyrobit vlastní dřevěnou hračku nebo třeba zkusit postavit ptáčkům krmítko! Naučit se řezat, brousit, měřit, zatlouct hřebík…. zkrátka naučit se vzít do ruky šroubovák nebo kladivo.

Tvořivý kroužek pro všechny šikovné kluky a holky od 3 let. Kroužek povede Jan Palán.

Kouzlení nejen s barvami

Kroužek je určen pro děti, které mají rády výtvarné činnosti. Děti si vyzkouší různé klasické výtvarné techniky(prstové barvy, práce s papírem, vystřihování, lepení), ale i netradiční jako klacíkomalba, kreslení hlínou, uhlíky z ohniště nebo různě barevnými květy a zelenými listy. Seznámení se s uměleckým směrem Land art. Kroužek povede Pavlína Kopřivová a Tereza Čechová.

Malý táborník

Kroužek je určen pro všechny malé zálesáky a táborníky. Už jste někdy potřebovali svázat dva kousky provázku? Rozdělat oheň, najít cestu domů nebo přespat pod širákem? A co teprve poslat kamarádovi tajnou zprávu i když ještě neumíte psát? A víte jak se hledá v mapě, k čemu slouží buzola nebo lupa? Společně se naučíme vázat základní uzly, postavíme si pravou zálesáckou chýši a vyzkoušíme odlévání zvířecích stop. Vydáme se na tajuplnou výpravu po do okolních luk a lesů a přitom poznáme celou řadu zvířátek a rostlin. Uvaříme si oběd z toho, co najdeme v přírodě, upečeme hada na ohni a dozvíme se něco o první pomoci. Kroužek povede učitelka přírodopisu a výchovy ke zdraví Pavlína Kopřivová.

Hravá angličtina

Kroužek pro všechny děti, které si rády hrají a nebojí se vyzkoušet hry s cizími slovíčky a frázemi. Cílem kroužku je vybudovat u dětí kladný vztah k učení se cizímu jazyku a osvojení základních slovíček a frází z angličtiny.

Otloukej se píšťaličko

Hudba je všude kolem nás. Schovává se ve vrbovém a bezovém proutku, vyschlé dýni, kousku klacíku nebo obyčejných pokličkách. Pojďme ji zkusit vysvobodit a udělat pro jednou pořádný rámus.

Kroužek je bezplatný pro všechny děti, které již navštěvují DLK V závětří. Přihlašování není v tomto případě nutné.

Pro ostatní zájemce platí následující: Kroužek bude začínat v 15.00, doba příchodu nejlépe v 14.45. Doba trvání cca 3/4 – 1 hodina. Děti si můžete vyzvednout kolem 16.00. Školka zavírá v 16.30, do té doby mohou děti zůstat Předpokládaná výše kurzovného platná do 6. 9. 2013 je 900 Kč za min. 20 lekcí.

Zdroj, podrobnosti: www.vzavetri.cz

Související

Sobota v Závětří: Hry, překvapení, zábava
V Závětří se rozrůstá

Zanechte komentář

3 + 3 = ?