Sdílet
Kníničky, Bystrc, Komín… A šup pod tramvaj

Bystrčník 9. 7. 2014 v 09.36 Témata: , , , , ,

cyklista-v-nociPravé opilecké štěstí měl v neděli 6. července sedmdesátiletý muž. Jeho strážní andělé měli podobu duchapřítomného kolemjdoucího s telefonem, městských policistů a pozorného řidiče tramvaje.

Opilého motajícího cyklisty si nejdříve večer v Ondrově ulici v Kníničkách všiml náhodný kolemjdoucí. Když viděl, jak kličkuje na jízdním kole a má značné potíže s jeho ovládáním, raději vytočil číslo tísňové linky. Přišedší strážníci po motákovi marně pátrali po celých Kníničkách, a když ho tam neobjevili, rozvinuli rojnici přes Bystrc až do Komína.

Když hlídka projížděla ulicí Bystrckou, konečně spatřila popsaného muže. Toho jeho eskapády zmohly natolik, že si ustlal přímo na kolejích. Ležel na zemi na svém bicyklu a hlavu měl položenou na tramvajové kolejnici. A tu začalo to pravé drama! Zpoza rohu se vyřítila krvelačná tramvaj a chutě zamířila přímo k snícímu opilci. Jeden ze členů hlídky vyběhl ze služebního vozidla, gestikulací varoval řidiče a snažil se ho přimět k zastavení. Vozidlo zabrzdilo jen těsně před ležícím mužem, strážníci k němu přispěchali a i s kolem ho odvedli pryč.

Lihem poháněný cyklista při orientační zkoušce na alkohol nadýchal 1,64 promile. To už bylo opravdu příliš a tak si případ si převzali státní policisté.

(jag), -vl-
Zdroj: Městská policie Brno

Zanechte komentář

3 + 3 = ?