Sdílet
Ke zlepšení kvality vody v brněnské přehradě přispějí sedimentační nádrže

Bystrčník 13. 2. 2016 v 16.49 Témata: , , , , , ,

Povodí Moravy, s.p. buduje další revitalizační opatření na přítoku do brněnské přehrady. Tři nově postavené sedimentační nádrže pod Hradem Veveří budou sloužit jako prostor pro sedimentaci splavenin z povodí říčky Veverky. Díky tomu opatření se sedimenty nedostanou do brněnské přehrady. Vodohospodáři navíc těží sedimenty v místech obratiště lodní dopravy ve Veverské Bítýšce.

V okolí Nových Dvorů a Prádelny vzniknou tři maloplošné nádrže, ze kterých budou vodohospodáři sedimenty pravidelně odtěžovat. Spolu s budováním těchto nádrží PM také revitalizuje rybník Malý hradní a těží sedimenty ze dna brněnské přehrady v lokalitě obratiště ve Veverské Bítýšce.

„Vzhledem k tomu, že poslední těžení nánosů v této lokalitě bylo realizováno v roce 2010 a současný stav nánosů by mohl komplikovat provoz lodní dopravy v plavební sezoně 2016, přistoupilo PM k odtěžení přibližně 1500 m³ nánosů“, upřesnil generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský. Práce skončí v únoru a ihned poté začne napouštění přehrady.

Zdroj, foto: pmo.cz

Zanechte komentář

3 + 3 = ?