Bystrčník » Karel Kašpárek: Kauza nejen Tomáš Kratochvíl (…aneb co cenzurou neprošlo)

Sdílet
Karel Kašpárek: Kauza nejen Tomáš Kratochvíl (…aneb co cenzurou neprošlo)

Bystrčník 24. 9. 2017 v 18.59 Témata: , , ,

Následující text byl původně psán pro říjnové vydání radničního zpravodaje Bystrcké noviny. Protože ale vyjadřuje názor, který se nelíbí koalici, byl zcenzurován; redakční rada jej dokonce nechce ani umístit na web mezi články, které se do čísla nevešly. Čtenářům Bystrčníku přinášíme text s laskavým svolením autora.

V září se v Brněnském deníku a na iDNES objevily články o trestném činu starosty, který se udál v roce 2015. Na facebooku, pod články na webu i na zasedání MČ zazněly často emotivní názory, že starosta je správný chlap, že pod jeho vedením MČ vzkvétá apod. I já musím uznat, že po jeho příchodu se začaly řešit a měnit i věci v minulosti opomíjené. Jaký je chlap ale nevím. Rozsudek podepsaný soudkyní JUDr. Šámalovou, který lze najít na internetu, jeho spor jako férový souboj muže s mužem nepopisuje. Starosta byl potrestán, sankce rozsudku nejspíš splnil. A kdo z nás může říct, že nemá v minulosti něco, čím by se chlubit nechtěl? V čem je tedy problém?

Za prvé. Opravdu členům a voličům ČSSD i zastupitelům nevadí, že volili někoho, kdo dnes nemá čistý trestní rejstřík? Odpovědět si musí sami a mají prostředky, jak svůj případný nesouhlas dát najevo.

Za druhé. Zastupitelé 6. září hlasovali o bodu: „zastupitelstvo bere na vědomí, že starosta tím, že své odsouzení neoznámil zastupitelstvu, neporušil zákon“, nesmyslnost hlasování vzali v potaz jen čtyři z nich, kteří nehlasovali nebo se zdrželi. Místo vysvětlování se raději ostatních zeptám: Co by se na věci změnilo, kdybyste byli proti? Budete příště hlasovat i o tom, že berete na vědomí, že červená na semaforu znamená Stůj?

Za třetí. Celá věc má také morální rovinu. Opravdu chceme, aby naši obec vedl člověk, který neudrží nervy na uzdě, je agresivní a zraní druhého?

Za čtvrté. Zastupitel je nejen ten, kdo získal nejvíc hlasů v rámci své strany, ale i úřední osoba. Pokud místostarosta za KDU napíše: „Co když je to všechno jinak… Jiří Čunek by mohl ze zkušeností vykládat… Bohužel už léta se v naší republice nechodí k soudu pro spravedlnost, ale jen rozsudek…“ (doslovný citát), jak mají občané vnímat spravedlnost? Stejný argument v poslední době slyšíme od politiků pokaždé, když policie a soudy nedbají na jejich domnělou beztrestnost a nadřazenost. Co tedy místostarosta reprezentuje? Je správným člověkem na svém místě?

Karel Kašpárek, bystrcký občan

5 komentářů k příspěvku „Karel Kašpárek: Kauza nejen Tomáš Kratochvíl (…aneb co cenzurou neprošlo)”

 1. Miroslav Procházka říká:

  Pane Kašpárku,
  Vaše otázky jsou dosti zavádějící. Předem upozorňuji, že nejsem voličem pana starosty ani ČSSD, ani jsem nikdy nebyl. U první otázky je potřeba rozlišit čím byl trestní rejstřík pošpiněn, nebudeme přeci posuzovat ve stejné rovině např. nedbalostní trestný čin s trestným činem majetkovým. Druhá otázka – neporušil zákon, dál neřeším. Třetí otázka – ta je pro mně osobně nejhrůznější a přes ni ani ke čtvrté nedojdu. Ano opravdu chci, aby nejen naši obec vedli lidé, kteří pokud to bude potřeba budou agresivní a zraní a v krajním případě i zabijí druhého, i třetího a čtvrtého. Nechtěl bych se dočkat situace, že budou bránit naši vlast podobní přizdisráči jako Vy.

 2. Daněk říká:

  Pane Procházko,
  většina vašich otázek svědčí o tom, že jste si nedal tu práci a nepřečetl si v textu zmiňovaný rozsudek. Pořád zřejmě pracujete s bizarní verzí pana starosty, která se objevila v tisku. Pak máte deformovanou představu o realitě. Realitě, která byla za pravdu označena třemi soudy. https://uloz.to/!eCHinDlPFVPI/rozhodnuti-tomas-kratochvil-pdf

 3. KarelK říká:

  Pan Procházka přesně ukazuje v čem je problém. To, že někdo z nás (včetně mě) udělá něco, za co se pak stydí, se může stát a občas i stane. To, že z toho on sám nebo jiní udělají hrdinství …
  A ti, kteří mohou něco udělat a raději nevidí nebo nechtějí vidět …

 4. Petr Hradil říká:

  Pane Kašpárku souhlasím s Vaším pohledem na tuto záležitost. Starosta nezveřejněním rozsudku zákon neporušil, takže hlasovat o tom nemá žádný význam. Z jeho strany se ale jedná o nemorální jednání, kdy před náma utajuje záležitosti, které se nás dotýkají. Starosta je starostou i když ho vzbudí o půlnoci a má se podle toho chovat. S lidmi má jednat slovně a ne s pomocí pěstí.
  Děkuju panu Daňkovi za odkaz k rozsudku. Je smutné, když našim reprezentantům v zastupitelstvu a taky řadě občanů nevadí, že nám starostuje člověk 2x odsouzený za napadení druhého člověka. Kdo se s ním bude chtít setkat na jednání, když místo slovní diskuse by se měl spíš obávat fyzického napadení?

 5. Brouk Pytlík říká:

  Podoba čistě náhodná http://www.novinky.cz/krimi/450442-starosta-je-stihan-za-hlavicku-opilci.html

Zanechte komentář

3 + 3 = ?