Sdílet
Kampaň z pohledu policie bezproblémová, odnesl to jen stánek v Žabinách

Bystrčník 6. 10. 2014 v 06.35 Témata: ,

Dveře více než tří stovek volebních místností se o nadcházejícím víkendu otevřou voličům v Brně. Na páteční a sobotní hlasování o obsazení obecních zastupitelstev a senátorského křesla pro Brno-město dohlédnou také strážníci. Při rozsáhlém pořádkově-bezpečnostním opatření se postarají o bezpečnost, dodržování zákonem stanovených pravidel, a v případě složitější dopravní situace také o plynulost provozu.

Kontrolovat budou bezprostřední okolí volebních míst a v jejich blízkosti se budou pohybovat již před samotným zahájením voleb. Setkají se s předsedy komisí a předají jim nejnutnější telefonní čísla pro případ potíží. S volebními komisemi budou hlídky Městské policie Brno v pravidelném kontaktu a v blízkosti volebních míst se budou pohybovat ještě určitou dobu po uzavření místností.

Dosavadní kampaň je z pohledu strážníků téměř bezproblémová. Prozatím se museli zabývat pouze nepatrnou škodou způsobenou vandalem na volebním stánku v Žabovřeskách. Případ poničeného transparentu politické strany strážníci začátkem minulého týdne předali přestupkové komisi.

(jag)
Městská policie Brno

10 komentářů k příspěvku „Kampaň z pohledu policie bezproblémová, odnesl to jen stánek v Žabinách”

 1. Miroslav Procházka říká:

  Policistům totiž nebyla hlášena událost… Směrem od zastávky U zoo až ke stadionu FC Dosta zmizely kompletně všechny propagační materiály instalované hnutím nezávislých Bystrčáků – A co Brno?. Jednalo se cca o dvacet kusů papírových kartonů, na kterých byly přilepeny karikatury podporující hnutí kandidující ve volbách. Zcela jistě se nejednalo o vandalismus, jelikož vandal neodnáší, ale ničí. Jak si tedy vysvětlit co se stalo? Nabízí se jednoduchá odpověď. Vše provedla některá konkurenční partaj. Složitější se však zdá otázka – Kdo se bojí sílícího hnutí A co Brno?? Bonzovat nebudeme! Že bychom nainstalovali fotopasti? 😀 😀

 2. MK říká:

  Nejednalo se náhodou o nelegální výlep na lampách veřejného osvětlení? Pokud ano, tak je možné, že se o to postaral správce TSB. To by bylo jednoduché vysvětlení, TSB odstraní práci vandalů a ještě to uklidí.

 3. mikes říká:

  záleží na tom, jestli to byl černý výlep = nalepeno nebo připevněno bez smlouvy s TSB na sloupech veřejného osvětlení.
  pak to také mohly být kartóny pouze opřeny o sloupy TSB – to nevím, jak se kvalifikuje, max. jako odložení starého papíru na nesprávné místo.
  v obou případech si tedy „inzerent“ nemůže stěžovat na vandaly…

  pokud si však zaplatil oficiálně u městské firmy TSB pronájem reklamní plochy/nosičů, pak jde o vandalismus a poškození cizí věci.

 4. Viktor Lošťák říká:

  Nebo šel kolem někdo s lihovým pohonem a dlouhou chvílí. Nám se to taky stalo, část plakátů to odnesla. Jasně nešlo o nic jiného než opileckou zábavu nad ránem, servali i jiné věci než ty naše. S tím se musí počítat.

 5. MK říká:

  TSB uvedený typ reklamy vůbec nenabízí, naopak o ní mluví jako o černé sololitové reklamě.

 6. Tomáš říká:

  Se ani nedívím, že to někdo serval. Kdo má před každýma volbama na ty ksichty koukat. Z takové Liptákové je mi už nablití.
  To by bez bilbordů a podobné reklamy nešlo?

 7. Ivo říká:

  Díky volbám víme konečně komu patří ruina boudy Sazky na J. Obrovského. Je na ní vylepen plakát Bystrčáků, takže buď je bouda jejich, nebo znají majitele, určitě by ten plakát nevylepili bez jeho svolení.

 8. Lesák říká:

  Tomáši,

  a koho bys chtěl vidět? Závist je také lidská vlastnost.
  A je zní také někdy špatně od žaludku!

 9. Tomáš říká:

  Koho bych chtěl vidět? Nikoho.
  Existují snad mnohem lepší formy propagace než bilbordy a polepený všechny možný plochy.
  Kdyby to aspoň po volbách zmizelo.

 10. Tomáš Ruprecht říká:

  No to už je takový folklor, že se lepí všude možně a nějaká povolení se neřeší – pokud to ale majitelům objektů nevadí, tak nevidím problém 🙂 Co mne ale např. irituje více je např. reklama u Ečerovy ulice u bývalé trafiky, kde se avizuje 30 % sleva na ovoce a zeleninu v albertu na Vondrákové, která trvá do 9.9.2014, což je již trošku passé, ale evidentně to nikoho netankuje 🙂

Zanechte komentář

3 + 3 = ?