Sdílet
Kamechy bez psů

Bystrčník 18. 3. 2018 v 15.29

Kamechy bez psů – tak by se dal parafrázovat krátký článek „Brno bez psů“ z podzimu roku 1917.


Psy už prý nejedí ani v Žebětíně a opakované kladení otrávených návnad se míjí účinkem. Proto na Kamechách stále ve větší míře dochází k instalací zákazových cedulí. Zákazy jsou instalovány v soukromých vnitroblocích, podle majitelů je nejspíš ta trocha zeleně příliš vzácná na to, aby sloužila pouze k vyměšování psů. Některé cedule však nejspíš zasahují i na pozemky města Brna. To se nelíbí některým venčičům, kteří stále nechápou, že Pes domácí se nejmenuje domácí proto, aby se promenádoval někde po vnitrobloku, ale proto, aby byl hezky doma a potřebu konal třeba na kočkolit. Z tohoto důvodu již byl dotazován bystrcký úřad:

Dobrý den, u některých domů v části Kamechy jsou cedule zakazující venčení psů na soukromých pozemcích. Tyto cedule jsou v některých případech umístěny i na pozemcích patřících dle katastru nemovitostí Statutárnímu městu Brno. Chci se zeptat, zda tyto cedule umísťuje přímo městská část nebo majitelé domů, které s pozemky sousedí. V případě, že cedule umístili obyvatelé, a že došlo k omylu a obyvatelé umístili ceduli na veřejný pozemek, je prosím možné sjednat nápravu a cedule posunout nebo odstranit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
městská část žádné cedule zakazující venčení psů na Kamechy neumisťovala. Pokud nám bude známa konkrétní osoba, která ji umístila na pozemku Statutárního města Brna, vyzveme ji k jejímu přemístění. Za situace, kdy cedule reaguje na neohleduplné chování majitelů psů, avšak nijak neohrožuje zdraví občanů, ani bezpečnost silničního provozu nebudeme její odstranění na své náklady provádět. Je však třeba připomenout, že vymahatelnost takového zákazu je nulová, protože lokalita by musela být současně s označením cedulí uvedena v příloze č.2 „Vymezení prostorů kam je vstup se psy zakázán“ obecně závazné Vyhlášky statutárního města Brna č. 9/2017 o pravidlech pro pohyb psů.

Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

Zmiňovaná příloha vyhlášky se aktualizuje každoročně na podzim, v případě žádosti podpořené většinovým souhlasem členů SVJ by neměl být problém do vyhlášky doplnit i pozemky ve vlastnictví města Brna, které bezprostředně přiléhají k obytným domům. Zájemci z řad SVJ mohou své žádosti posílat na bystrcký odbor životního prostředí a dopravy.

Jeden komentář k příspěvku „Kamechy bez psů”

  1. entes říká:

    Tak, psi mi nikdy nevadili, ovsem od doby kdy ziji na Kamechach a predevsim od doby kdy mame deti je to jinak. Mam dojem ze lide kteri by normalne meli dum uprostred lesa a udelali kompromis bydlenim na Kamechach si porizuji sva vysnena velka plemena. Potom po nocich, v zime a desti se jim proste nechce jit dal nez par metru od domu a v noci nad ranem kdo by se otravoval se sackem, ze? Potom vam dite vleze na travu a je obalene hovinkama. Ale tak je mi jasne ze tohle nema reseni.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?