Sdílet
Josef Strubl: S prohlášeními pana JUDr. Kratochvíla opatrně

Bystrčník 10. 12. 2017 v 23.55 Témata: , , ,

Postupně se ke mně dostávají zprávy, jak o mém vystoupení na posledním zasedání zastupitelstva referoval na facebook.com pan JUDr. Kratochvíl. „Tak dnes zazněl na Bystrckém zastupitelstvu zajímavý názor pana zastupitele Strubla ,,Bystrčáci“ není potřeba z části veřejných prostředků stavět v Bystrci parkovací místa. Byl proti určení části našeho rozpočtu na nová parkovací místa.“ Nijak mě to nepřekvapovalo a nehodlal jsem se do tak nízké debaty zapojovat. Když mě však můj kamarád řekl, že jeho dcera to také četla a že podle reakcí některých diskutérů mají o mě strach, uznal jsem, že je věc asi vážnější a věnuji čas tomuto sdělení.

Pan Kratochvíl asi ví, že nejsem členem fejsbůkové komunity a že se tedy budu proti jeho účelově modifikovaným informacím těžko bránit. Musím říct, že zatímco má u mě pan JUDr. Kratochvíl jako starosta ještě jakýs takýs kredit, čím déle ho znám, jako člověka si ho stále méně vážím a pokud tato „váha“ může mít zápornou hodnotu, už jí dávno dosáhl.

Takže co jsem na tom zastupitelstvu ve skutečnosti o parkovacích místech říkal.

O vybudování parkovacích míst se jednalo v rámci schvalování seznamu oprav a investic. Měl jsem dotazy či připomínky k pěti bodům, dva se týkaly vybudování celkem 48 parkovacích stání v celkové plánované částce dva miliony šest set tisíc korun. V rozpravě jsem vystoupil s tím, že mám problém s terminologií, že bych rozlišoval parkování za účelem krátkodobé akce, jako je třeba návštěva a na druhé straně umístění vozidla přes noc, přes týden nebo i na celou zimu – které je na úrovni „zagarážování“. Vyjádřil jsem domněnku, že bez finanční spoluúčasti se toto „garážování“ nedá vyřešit. Doporučil jsem případně využít k tomuto účelu finance plynoucí městské části z nájmů z bytů, neboť auto souvisí s bydlením, ovšem s vědomím, že by se za tím účelem musela změnit pravidla nakládání s těmito prostředky. Také jsem kuriózně řekl, že si jsem vědom, že s tímto názorem těžko prorazím, a že mně spíš někdo rozbije hubu, nicméně že se domnívám, že bez spoluúčasti majitelů aut se „parkování“ nedá vyřešit a že věřím, že mně dá budoucnost za pravdu.

Doslovně si můžete moje vystoupení poslechnout zde:

Po zvážení argumentů, zejména pana místostarosty Přibislavského, jsem nakonec (a to je asi podstatné) hlasoval pro seznam oprav a investic, tedy i pro parkovací místa.

Prosím diskutéry na facebook.com, aby si tyto skutečnosti porovnali s fejsbůkovým vyjádřením pana Kratochvíla a pokud budou chtít získat kompletní a pravdivé informace, aby buď přišli na zasedání zastupitelstva nebo ho sledovali v internetovém přenosu a neusuzovali z účelových nevázaných prohlášení ne zrovna charakterního člověka.

Josef Strubl, bystrcký zastupitel

13 komentářů k příspěvku „Josef Strubl: S prohlášeními pana JUDr. Kratochvíla opatrně”

 1. onovy říká:

  nebyl by nekde ke stazeni zapis/zaznam toho jednani. Preci jenom si radeji udelam nazor z faktu, nez z toho co prohlasuje jedna nebo druha strana.

  Diky 🙂

 2. Josef Strubl říká:

  Pro onovy: Do článečku výše jsem doplnil krátký záznam toho, co jsem říkal (víc nemohu, dělám ho jen pro svou potřebu – kvůli své skleróze:-)
  Do zápisu ze zasedání se rozprava nezaznamenává, ale je tam hlasování, bude na http://bystrc.cz/zastupitelstvo.html, jakmile ho úřad vyvěsí.

 3. Emil Bartek říká:

  100% souhlas. Také navrhuji recipročně, aby si cestující MHD platili jízdenky na 100%. Proč mám já jako majitel auta a garáže, přispívat z rozpočtu města dotacemi na nějakou MHD, kterou jsem už aspoň 10 let nikam nejel. Mně také nikdo na garáž nedá ani korunu!!!!!!!!!

 4. KarelK říká:

  Ale po silnici postavené státem jezdíte,ne?

 5. Ferda Mravenec říká:

  Ne, pan emil Bartek se vznáší v luftu 🙂

 6. Emil Bartek říká:

  Občas lítám v soukromým letadle – mezistátně. Jinak na silnicích platím dálniční známky, silniční daň a spotřební daně za benzín.

 7. Pavel Švancara říká:

  Proč je dobré dotovat MHD? Protože je to jeden ze způsobů, jak zabránit, aby všichni jezdili denně autem. Na ovšem brněnská infrastruktura nestačí. Kdybychom si všichni, kteří jezdíme MHD, ji vyměnili za auta, která taky máme, tak se v Brně nikdo ani nehne. Prostě svým příspěvkem na MHD přispíváte na to, že můžete jezdit autem.

 8. Michael Piskor říká:

  Pan Švancara to řekl moc hezky.

 9. Petr říká:

  Mimochodem, o panu starostovi se povídá, že přestupuje do ANO. Asi chce do silnější partaje :). Nevíte o tom někdo něco víc??

 10. KarelK říká:

  Zajímavé, a bylo by to i logické.
  V ČSSD prý mají jako podmínku pro kandidáty čistý trestní rejstřík
  (netuším jestli i při volbách do obcí), v ANO se za chvíli bude
  alespoň rozjeté trestní řízení vyžadovat 😉 A navíc nemalá část
  lidí nevolí podle jmen na kandidátce a toho, co pro obec udělali,
  ale podle TV zpráv a „zaručených informací“ z konspiračních webů.

  Takže buď počkat, až přijdou kandidátky domů nebo se zeptat na http://www.bystrc.cz – Dotazy.

 11. pepe říká:

  Za to, že Kratochvíl bude na příští kandidátce ANO, dám krk 🙂

 12. Brouk Pytlík říká:

  No tak určitě chce být zase zvolen a ČSSD na tom není nejlíp. A nebyl by sám, pokud to udělá, kdo použil ANO a Babiše jako výtah k moci.

 13. Petr říká:

  No tak aby ho někam ten výtah vůbec dovezl… Čistý trestní rejstřík zjevně není/nebude v ANO překážkou. Ale pokud lidi budou chtít mít v čele odsouzeného bitkaře, tak s tím asi nepůjde nic dělat.
  Mimochodem, zajímalo by mě, jestli to v tom ANO už ví a jestli to už ví v ČSSD. 🙂

Zanechte komentář

3 + 3 = ?