Sdílet
Jak se myje radnice

Bystrčník 3. 7. 2014 v 14.20 Témata: , ,

myti-skla-824Chcete umýt bystrckou radnici? A celou? Pak se připravte na notný kus práce. Vezmete si kartáč a mýdlo, chytíte první úřednici, vydrhnete, chytíte druhou a tak pokračujete od přízemí až po střechu…

Ale vážně. S hygienou úřednictva ani politiků v Bystrci žádné potíže nejsou. Horší už je to se samotnou budovou. Radnice na náměstí 28. dubna s rozsáhlou přístavbou ze skla a oceli vyžaduje čas od času důkladnou očistu. Ke slovu se při ní dostane i horolezecká technika.

Celkové umytí radnice se provádí obvykle jednou ročně. Umýt je třeba jeden a půl tisíce čtverečných metrů skla zevnitř i zvenku, dalších 850 metrů čtverečných oken kanceláří včetně rámů a parapetů a ještě dalších 250 metrů skel uvnitř budovy. Ale ani to ještě není vše; zbývá vyčistit sto čtverečných metrů římsy v druhém patře a téměř 200 metrů okapových rýn.

Bystrcká radnice jako všechny podobné zakázky i tuto zadává ve veřejné soutěži. Nejdražší nabídka pro letošní mytí byla 120 tisíc korun, zakázku nakonec vysoutěžila firma přímo z Bystrce, která už tuto práci provedla loni. Daňového poplatníka vyjde umytí radnice na 42 tisíc korun.

Letošní cídění bystrcké radnice se bude konat o prázdninách, k poslednímu srpnovému dnu má být už vše hotovo.

-vl-, zdroj: www.bystrc.cz

Zanechte komentář

3 + 3 = ?