Sdílet
Ing. Milan Kuchař stále v akci

Bystrčník 18. 2. 2010 v 17.20 Témata: , , , , , , , , , , , ,

Co se stalo s Milanem Kuchařem? Nespí? Není nemocný? Neodstěhoval se do jiné části Brna, aby jinde mezi lokálními politiky a úředníky rozséval děs a hrůzu?

Rozhodně ne! Pan Kuchař nikdy nespí, spíše spí redakce webu Horního náměstí, a nestíhá tak o všemožných nových akcích pověstného odbojáře informovat. Spí taky náš skener – přesněji řečeno je mírně z kondice a nedokáže páně Kuchařovy písemnosti převést do elektronické podoby. To však není pro nás žádná omluva.  Jsme líní hanebníci! Zpravovat čtenáře Horního náměstí o nových bitvách pana Kuchaře s bystrckým úřednicko-politickým spiknutím je naší povinností a slibujeme, že co jsme zanedbali, v blízké budoucnosti napravíme.

Jak informoval pan Kuchař už v prosinci v Bystrckých novinách, stal se předsedou bystrckého klubu strany Věci veřejné. Tuto zprávu jsme přejali i pro web Horní náměstí a poněkud neprozřetelně poznamenali, že na internetu není o něčem jako „bystrcký klub VV“ sebemenší zmínka, což poněkud kontrastuje s proklamovanou veřejností. Pan Kuchař reagoval bleskurychle  výboru občanského sdružení Horní náměstí adresovanou písemností, v níž se k naší nejapné poznámce ostře vyjadřuje. K věci se vrátíme v samostatném článku, jakmile se jen skenovací technika umoudří.

Vážení kolegové, přátelé, příznivci,

když jsme před 4 roky zakládali Klub Praha 7 pod hlavičkou Věcí veřejných, doufal jsem, že se tím vytvoří nějaká parta, která bude schopna za pomoci dalších příchozích přispívat ke všestrannému zlepšení poměrů v naší městské části. Ze začátku to i vypadalo nadějně, na několika akcích jsme se sešli a i přes prohry, nějaký výsledek to přece jenom přineslo.

(…)

Z webové prezentace místního klubu Věcí veřejných Prahy 7
http://www.klubpraha7.cz/

Postupně rovněž přineseme veškeré písemnosti pana Kuchaře z posledních měsíců, adresované nejširší veřejnosti.

Co pan Kuchař podniká nyní? Zřejmě se se stranou VV připravuje na letošní supervolební rok, zároveň však ani na minutu nepolevuje v rozkrývání skandálů bystrcké radniční kliky. Jak jsme zjistili monitorováním webu bystrcké radnice, zaměřil se pan Kuchař na kompletní hloubkovou revizi finančních operací radnice v posledním volebním období.

Na základě zákona o informacích si vyžádal kopie mnoha smluv, uzavřených radnicí. Radnice mu tak předala informace o smlouvách, týkajících se výměny oken a dveří v mateřských školách, regeneraci obecních bytových domů na Černého 36, odmítla informovat o čemsi nejasném (ale pan Kuchař to tak jistě nenechá), poskytla zprávu o výměnách bytů a nájemních smlouvách a jako zlatý hřeb pan Kuchař získal i údaje o odměnách členů bystrckého zastupitelstva v minulém roce.

Nebyli bychom řádné novinářské hyeny, podněcující v lidech závist a jiné hrozné vlastnosti, kdybychom vás s těmito otřesnými čísly ihned také neseznámili:

Odměny členů zastupitelstva MČ Brno-Bystrc v roce 2009
p. Petr Adámek 38 640,00 Kč
PhDr. Jiří Altman 408 945,00 Kč
Mgr. Eva Barovjanová 22 560,00 Kč
Ing. Daniel Bárta 34 560,00 Kč
Mgr. Robert Bednář 10 440,00 Kč
Ing. Svatopluk Beneš 698 760,00 Kč
p. Vladimír Borský 602 160,00 Kč
Ing. Pavel Březa 22 560,00 Kč
PaedDr. Vilém Buriánek 10 440,00 Kč
p. Pavel Greňo 53 160,00 Kč
Ing. Viktor Hořínek 46 680,00 Kč
Ing. Tomáš Jára 62 760,00 Kč
p. Stanislav Klika 34 560,00 Kč
Mgr. Eliška Kovářová 378 528,00 Kč
RNDr. Alena Křivánková 81 360,00 Kč
JUDr. Michal Lamparter Ph.D. 22 560,00 Kč
Ing. Petr Laštůvka 62 760,00 Kč
RSDr. Pavel Novotný 46 680,00 Kč
p. Martin Novotný 46 680,00 Kč
pí. Jana Pálková 34 560,00 Kč
PaedDr. Marie Pešová, CSc. 89 360,00 Kč
p. Jan Strmiska 103 080,00 Kč
pí. Marie Špindlerová 22 560,00 Kč
Ing. Alena Tichá 50 760,00 Kč
p. Vladimír Tomsa 34 560,00 Kč
Celkem 3 019 673,00 Kč

Ha! Teď víte, co jste nevěděli, a vděčíte za to jen a pouze Ing. Milanu Kuchaři.

Co je účelem revize radničních smluv? Po čem pan Kuchař pátrá? Jaká další skandální odhalení nám připraví, budou i z bystrcké radnice odváženi starostové policií? To nevíme. Zatím.

Ale pan Kuchař nespí. Akce pokračuje.

Zůstaňte naladěni.

Související

Milan Kuchař předsedou VV

4 komentáře k příspěvku „Ing. Milan Kuchař stále v akci”

 1. Občanské sdružení PODNĚTY.CZ říká:

  Díky za článek. Jeho „pokračování“ je na str. http://podnety.cz/podnet-cislo-20100630092200 .
  Příjemné dny Vám přeje

  Ing. Arnošt Bednář
  předseda o.s. PODNĚTY.CZ
  http://www.podnety.cz
  http://www.zpravodaj.podnety.cz

  Motto: Všichni za jeden provaz. Víc očí víc vidí.
  Vize: Přátelská obec, na jejíž správě se občané podílí průběžně – s péčí řádného hospodáře.
  Mise: připravit zastupitele obcí a krajů, poslance, senátory a úředníky veřejné správy na to, že občané budou mít možnost objektivně hodnotit výsledky jejich práce.

 2. admin říká:

  Díky za komentář. Osobně se ale domnívám, že váš podnět „Upravit legislativu tak, aby obce, města a kraje byly povinny zveřejňovat odměny vyplacené zastupitelům, předsedům komisí, atd. Ministerstva a další instituce placené z daní by měly zveřejňovat výši odměn úředníkům za práci navíc a výši postihů za škody, které způsobili.“ je už za dobou a vlastně i krokem zpět.

  Požadoval bych, aby orgány veřejné správy začaly fungovat naprosto transparentně. Aby zajistily instantní přístup ke všem dokumentům, které zpracovávají. Všechny dokumenty, kterými se úřady zabývají, by měly být umístěny v informačním systému (stejně jsou) a do něj by měl být dán občanům zcela volný read-only přístup. Už žádné žádosti o informace a domáhání se zveřejnění parciálních údajů. Co úřadem projde je ihned a stále k nahlédnutí na webu.

 3. Občanské sdružení PODNĚTY.CZ říká:

  Souhlasím. A o dosažení křišťálově čisté transparentnosti veřejné správy nechť pilně usilují všechny politické strany – zejména VV .
  K tomu jim dopomáhej Bůh, protože jinak je k tomu dokopeme 🙂
  Realizace http://podnety.cz/podnet-cislo-20060830183000 by v Bystrci byla krokem před či zpátky?

  PS:
  Musím jinam a tam čtu jen maily. Kontakt: podnety zavináč podnety tečka cz

  Srdečně
  Arnošt B.
  …. a že zdravím Anežku Jenešovou

 4. admin říká:

  Přirozeně by to byl pro Bystrc krok vpřed. Upozorním však na to, že v Rosicích nezajišťuje přenosy ze zastupitelstva samotná veřejná správa, ale soukromá firma. Zastupitelstvo jim jen nestojí v cestě a starosta je ochotný diskutovat. Ani to není málo, alespoň na místní poměry.

  Paní Anežce pozdrav vyřídím.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?