Sdílet
Hrad Veveří o prázdninách: Výstavy, koncerty, festivaly, rodinné dny, pivovary a mnoho dalšího

Bystrčník 5. 7. 2015 v 08.46 Témata: , , ,

Hrad Veveří u Brněnské přehrady nabízí pro prázdninové dny bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy, festivaly, koncerty, rodinné dny ale i třeba na přehlídku malých pivovarů.

copuli-lapidum-824

Od začátku prázdnin si návštěvníci hradu v průjezdu Anglického traktu mohou prohlédnout výstavu Copuli Lapidum, která představuje kresebné rekonstrukce hradů a zřícenin na březích řeky Svratky. Kolekce kreseb hradů a hrádků vznikla na základě obsáhlé Ilustrované encyklopedie moravských hradů, hrádků a tvrzí doc. Miroslava Plačka, který se také ujal odborných konzultací obrazové části a průvodních textů.

V tomtéž prostoru je také umístěna výstava o významných osobnostech řeckého původu, které ovlivňovaly dějiny jižní Moravy v 19. a 20. století.

V sobotu 11. července se na Příhrádku bude konat Den pro rodinu, který pořádá Hnutí Brontosaurus. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet střelbu z luku či kuše, pletení náramků přátelství, kreslení mandal a spoustu jiných dovedností. Vystoupí také divadlo Koráb a šermířská skupina Šedí vlci. Tato akce se bude konat pouze za pěkného počasí. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 40 Kč. Sleva na rodinné pasy: dospělí 60 Kč. Děti zdarma.

V neděli 19. července se v renesančním paláci na nádvoří pod Prachovou věží uskuteční koncert staré hudby v rámci cyklu Hudební lahůdky.

O víkendu 25.-26. července bude patřit Přehlídce malých pivovarů. V prostoru Příhrádku budou k ochutnání výrobky několika malých regionálních pivovarů. A k poslechu zahraje mezi jinými např. Ivo Jahelka.

Měsíc srpen bude ve znamení hudby. Hned 1. srpna jako každý rok bude Veveří hostit keltský Lughnasad – na své si přijdou milovníci keltské hudby a tance.  Uvidíte budování keltské vesničky. Vyzkoušíte si dávné keltské žití včetně řemesel, her pro děti i dospěláky, věštění, magie či rituálního malování na tělo. Ani tentokráte zde nebude chybět Quadrilla s irskými a skotskými tanci, bubeníci, dudáci, dudáci, … ani ohňové překvapení.

O víkendu 7.-8. srpna se na louce před hradem odehraje festival Moravské hrady, v jehož rámci vystoupí Mandrage,Tomáš Klus,Wohnout, Čecho-mor, Chinaski, Anna K., Sto Zvířat nebo MIG 21. Ve čtvrtek 20. srpna vystoupí na Příhrádku kapela Tři sestry se svými hosty.

Poslední prázdninový týden 22.-30. srpna bude Prostřeno pro veverky – květinová výstava, která provoní a vyzdobí I. prohlídkový okruh.

V sobotu 29. srpna se již tradičně odehraje Mezinárodní turnaj v pétanque – Vars cup.

Více informací o připravovaných akcích na hradě Veveří naleznete na webových stránkách hradu www.veveri.cz.

Lenka Florková, kastelánka

Zanechte komentář

3 + 3 = ?