Sdílet
Hluk z automotodromu? V pořádku, odpovídá hygiena

Bystrčník 29. 8. 2016 v 01.06 Témata: , , , , , ,

Problematika hlučnosti brněnského automotodromu je často a již několik let zmiňovaný a opakující se problém. Lidé z okolních městských částí a obcí si, zejména v době konání motoristických akcí, na hluk stěžují. Ruší je prý v běžném životě.

„V kohoutovických lesích se nedá téměř relaxovat, kde si odpočinout, a tak je to i jinde,“ tvrdí například autor jednoho z podnětů Jiří Ohnutek. Své podání zaslal krajské hygienické stanici.

Odpověď však stěžovatele příliš nepotěší.

„Každoročně je prováděno kontrolní měření hluku z provozu automotodromu a to na třech vybraných místech. Měřící stanoviště jsou stejná pro možnost každoročního porovnání, měří se v městských částech Žebětín, Bystrc a na kontrolním měřícím místě přímo v prostoru okruhu. Měření provádí akreditovaná laboratoř pro měření hluku v mimopracovním prostředí,“ vysvětluje Ing. Miroslav Staněk. „Z dostupných výsledků je možné konstatovat, že kontrolním měřením nebylo na žádném měřícím místě prokázáno překročení stanoveného hygienického limitu.“

Hlučnost stanovená normami tedy nikde v okolí závodního okruhu překračována není, a to ani v době, kdy se na okruhu jede Velká cena. Stěžovatelům tedy zřejmě nezbývá, než se obrnit trpělivostí, případně špunty do uší.

-vl-

 

2 komentáře k příspěvku „Hluk z automotodromu? V pořádku, odpovídá hygiena”

  1. Jirka říká:

    Automotodrom je slyšet jen přes den, kotelna na Teyschlově hučí neustále. Přes den je dost hluku, takže to zanikne, v noci je to na šibenici.

  2. Pavel říká:

    Zajímalo by mě, jaké jsou ty limity, které údajně nejsou překročeny.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?