Sdílet
Havárie v továrně HARTMANN-RICO v Bítýšce nikoho neohrozila

Bystrčník 5. 8. 2014 v 04.45 Témata: , ,

znecistena-voda-824Havárie, v níž došlo první srpnový den v závodu společnosti HARTMANN-RICO ve Veverské Bítýšce, nikoho neohrozila. Přestože u události zasahovalo několik hasičských jednotek, v bezpečí byli jak zaměstnanci závodu, tak i lidé v okolí. Událost neměla vliv ani na životní prostředí. Informovala o tom mluvčí společnosti Irena Malá ve zvláštním tiskovém prohlášení.

„V pátek 1. srpna v 22:05 bylo zaměstnanci zjištěno, že voda kontaminovaná etylenoxidem přetéká z vyrovnávací nádrže do havarijní jímky,“ popsala průběh havárie Irena Malá. „Proto byly preventivně uzavřeny uzávěry kanalizace, aby nemohlo dojít ke znečištění mimo areál společnosti. Dle havarijního piánu byla odstavena výroba, kontaktováni hasiči a odborníci pro přepravu nebezpečných látek.“

Po zhruba šesti hodinách byl zásah ukončen, kontaminovaná voda odčerpána a hned odvezena k ekologické likvidaci. Příčinou poruchy bylo podle vyjádření společnosti vadné čidlo.

„Nedošlo k ohrožení zdraví zaměstnanců ani životního prostředí mimo areál výrobního závodu,“ uvedl Ing. Jaroslav Novák, člen představenstva, technický a výrobní ředitel.

Společnost HARTMANN-RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice.

-vl-

Související

Tiskové vyjádření  společnosti HARTMANN-RICO

Zanechte komentář

3 + 3 = ?