Bystrčník 7. 5. 2013 v 08.19 Témata: , , , , , ,

FC Dosta Bystrc-Kníničky – TJ FS Napajedla 3:5 (2:3)
Muži – neděle 5. 5. 2013 – 16,30 hod – MS Divize, sk. D – 23. kolo (24. kolo)

• Rozhodčí: Buček – Kolář, Chabiča
  • Delegát FAČR: Šoukal
  • Dosta: Kukleta (30. Thiel) – Fousek, Drbal, Bárta, Šíp – Jirásek, Šplíchal (46. Klusák) – Kubíček (72. Lidmila), Doležel, Dolina – Zedníček Trenéři: Michal Kugler a Radek Toman
  • Napajedla: Krajča – Zavadil, Semela, Postava, Sklenář (40. Oslzla), Plachý, Březina (68. Vlček, 94. Huťka), Žáček, Vrága, Bejtkovský Trenér: Martin Onda

Třetí tým tabulky TJ Fatra Slavia Napajedla přijely do Bystrce v dobré formě. Výrazně lepší je jejich ofenzivní činnost, v níž jsou v Divizi nejlepší s průměrem přes dvě vstřelené branky na zápas. O mnoho horší mají defenzívu, v této činnosti patří do spodních pater tabulky. Celkově jim to však stačí na třetí pozici. Dosta chtěla odčinit dvě venkovní prohry, zvláště pak debakl z Bystřice. Do branky se vrátil Kukleta, který však musel už po půl hodině pro zranění střídat. Kapitán Jirásek se posunul do zálohy, ve stoperské dvojici jej nahradil Bárta. Na lavičce už seděl uzdravený Radim Fiala, dlouhodobé zranění stále trápí Lukáše Smékala, Michala Kuglera ml., k dispozici ještě nebyl brankář Zádrapa.

Dosta začala velice dobře, už v 7. minutě poslal Šíp dlouhým pasem za obranu do úniku Zedníčka, ten šel sám na brankáře Krajču, udělal mu svou typickou dlouhou kličku a z ostrého úhlu poslal míč do sítě – 1:0. Rychlá branka nás uspokojila a přestali jsme hrát, čehož hosté ihned využili. Už za pět minut bylo srovnáno, když naše obrana neuhlídala Semelu a ten pohodlně skóroval – 1:1. Za dalších jedenáct minut už jsme prohrávali, když levý obránce Napajedel lehce proklouzl od lajny na střed hřiště a s míčem běžel až na vápno, kde přihrál na úplně volného Pavla Postavu a ten odstartoval svoje střelecké představení – 1:2. Další branku přidal za pět minut, když dostal centr od rohového praporku a sám na vápně nezaváhal – 1:3. Do poločasu stihl odpovědět Doležel, ve vápně si zpracoval dlouhý Fouskův aut a z otočky vystřelil. Míč se odrazil od tyčky do brány – 2:3. V poslední minutě mohlo být i srovnáno, po hezké kombinační akci na naší levé straně dostal Zedníček centr na hlavu u bližší tyče, míč však nakonec skončil v boční síti. Vše završil přímý kop hostů do břevna naší brány. První poločas byl velice útočně laděný, bohužel produktivnější byli hosté.

Do druhé půle nastoupili bystrčtí po bouři v kabině s úmyslem vrhnout síly do útoku. Ve 47. střílel Zedníček, jeho křížná rána proletěla kolem zadní tyčky. Za šest minut se podél pravé lajny protáhl Dolina a vyslal krásný centr do vápna, kde byl Kubíček, se svou výškou však Krajču nemohl ohrozit a k hlavičce se nedostal, brankář hostí míč nad jeho hlavou pohodlně posbíral. V 63. Kubíček unikl po levé straně, přihrál Zedníčkovi, ten udělal otočku a střílel levou nohou, jeho slabá střela však nemohla gólmana ohrozit. Za dalších deset minut se Kubíček znovu protáhl po levé straně, uvolnil se mu prostor ve středu hřiště, ale jeho střela letěla přímo na Krajču. Z protiútoku platilo nedáš dostaneš, únik po pravé straně zakončil napajedelský záložník střelou do Thiela, odražený míč dorazil do prázdné brány Postava a završil tím svůj třígólový účet – 2:4. Za nedlouho střílel Jirásek vedle brány a dostali jsme se ještě k jedné střele, ale i ta šla mimo. A tak znovu úřadovali hosté, přímý kop rozehráli na Zavadila, jeho pozice zaváněla ofsajdem, stál sám na zadní tyči a pohodlně skóroval – 2:5. V 82. poslal Dolina další krásný centr, našel před bránou zcela volného Lidmilu, ale ten ve stoprocentní šanci hlavičkoval trestuhodně nad bránu. V 86. letěl další centr do vápna kde Krajčovi stínoval Bárta, gólman míč neudržel a vypadl mu před našeho volného stopera a ten lehce zasunul – 3:5.

K vidění byl hezký útočný fotbal, hosté nepřijeli jen bránit. Rozhodla naše naivita v obranné fázi a soupeřova efektivita v zakončení. Další domácí zápas nás čeká hned tuto středu proti Spytihněvi, začíná se v 16,30 hod.