Bystrčník 31. 3. 2014 v 08.36 Témata: , , , , , , , ,

TJ Fatra Slavia Napajedla – FC Dosta Bystrc-Kníničky 2:0 (1:0)
Muži – sobota 29.3. 2014 – 15,30 hod – MS divize, sk. D – 19. kolo (18. hrané)

• ŽK: Urbanovský, Pantálek, Zavadil, Huťka – Fousek, Gryc, Mezník, Šenk.
  • Delegát FAČR: Nedbal
  • Střely na bránu: 3:6, mimo: 2:4, rohy: 3:4, ofsajdy: 2:3, ruky: 0:1, fauly: 18:7
  • Napajedla: Krajča – Kostka, Zavadil, Postava, Bejtkovsky (90. Havránek), Vlček (84. Zelinka), Crla, Huťka, Pantálek, Urbanovský (88. Žáček), Trochta (75. Železník) Trenér: Petr Zapletal
  • Dosta: Sehnal – Outrata, Gryc, Jirásek, Šíp – Kugler (51. Doležel), Fousek – Chlad (75. Kratochvíl), Košulič, Šenk – Mezník Trenéři: Michal Kugler a Radek Toman

Po domácí prohře zajížděla Dosta na půdu sestupem ohrožených Napajedel. Stále postrádala indisponované hráče Bártu a Tichého, navíc neodjel ani Fiala. Místo něj nastoupil Kugler, který je šest týdnů po operaci kolena, což byla jediná změna v základní sestavě.

Domácí začali tlakem, hned v 8. min. přišla jejich velká šance, Bejtkovský zahrával trestný kop, po odrazu přišla prudká rána pod břevno, Sehnal dobrým zákrokem vytěsnil na roh. Ve 13. min. už byli v další standardní situaci úspěšnější, po rohovém kopu na zadní tyč vrátili hlavičkou míč před bránu a Huťka z blízka hlavou zavěsil – 1:0. To domácím stačilo a vyklidili pole. Bystrc se dostala do hry, z toho pramenily dvě střely Košuliče, bohužel obě těsně vedle. Největší šance přišla minutu před koncem prvního poločasu. Jirásek zahrával přímý kop z hranice šestnáctky, vystřelil po zemi na vzdálenější tyč, Krajča s vypětím všech sil vytěsnil na rohový kop. Napajedelští hráli v prvním poločase pouze první čtvrthodinu, poté se soustředili na pevnou obrannou hru se spoustou nedovolených zákroků, Dosta své šance neproměnila.

Ve druhé půli měla první šanci Fatra, po centru z pravé strany hlavičkoval Urbanovský těsně vedle. V 66. min. vystřelil Košulič, jeho rána prošla boční sítí, kterou si zřejmě rozhodčí v poločase dostatečně nezkontrolovali, gól tudíž neplatil. V 69. Košulič vyslal po levé straně Šenka, ten vběhl s míčem do vápna a po zemi přihrál pod sebe, Mezník nastřelil břevno. Na druhé straně běželi tři útočící hráči na samotného Jiráska, situaci ale jeden z nich řešil zbrklou střelou nad bránu. Do konce zápasu už žádná výraznější šance nepřišla a Dosta tak odjížděla bez bodů.

Nápravu může zjednat příští neděli, kdy hraje domácí zápas s Pelhřimovem. Výkop bude v 16 hodin.