Bystrčník » Do Bystrce přijel Bystrčák

Sdílet
Do Bystrce přijel Bystrčák

Bystrčník 28. 5. 2018 v 08.57

V rámci vzpomínkové akce na příjezd první tramvaje do Bystrce vypravil Dopravní podnik města Brna historickou tramvaj typového označení 4MT, které se jednak přezdívalo „Plecháč“ – patrně proto, že nahradila dřívější více dřevěné vozy – a jednak jako tramvaji, která jezdila na lince 3 Obřany – Bystrc, se jí přezdívalo „Bystrčák“. 

foto Josef Strubl

V tramvaji proběhlo vyhlášení výsledků Zrychleného přesunu. Vítězka Emilka obdržela právo užívat do příštího roku četný titul „První tramvaj v Bystrci“.

Vítězové si mohli postupně sami vybrat ceny. Bylo z čeho vybírat. Pan Mgr. Kocman, vedoucí odboru marketingu a komunikace DPMB, přivezl (kromě celé tramvaje) spoustu praktických propagačních předmětů. Řeznictví a uzenářství Hadač a Zapletal, které má prodejnu v Bystrci na Zeliskách, poskytlo pro šampiony několik kilogramů uzenin. Jejich kvalita je potvrzená několikerým vítězstvím na Slavnostech uzeného a získáním několika dalších prestižních ocenění a regionálních značek. Na poslední chvíli se i Technické muzeum v Brně rozhodlo akci podpořit a věnovalo tři volné vstupenky do muzea, o čemž nás zpravil shodou okolností jiný Ing. Kocmann – z TMB.

Účastníci připravili jsme nápis „23. 5. 1948 1. TRAMVAJ V BYSTRCI“ – zhruba každý účastník nakreslil jedno písmeno – a označili tak celou tramvaj.

Celou reportáž si můžete přečíst a prohlédnout na https://bystrc-chaloupky.webnode.cz/news/zrychleny-presun-reportaz/

Josef Strubl, předseda spolku Staré Bystrc

Za archivní snímky děkujeme panu Petru Župkovi,

za vyhledání klíčových informací panu Milanu Krátkému.

 

Zanechte komentář

3 + 3 = ?