Bystrčník » Delší prázdniny? Děti jásají, rodiče zuří

Sdílet
Delší prázdniny? Děti jásají, rodiče zuří

Bystrčník 27. 5. 2013 v 14.00 Témata: , , , , ,

Když základní škola na Heyrovského ulici v Bystrci zkrátila kvůli rekonstrukci záchodů o týden školní rok, děti zajásaly. O poznání méně se však radují jejich rodiče. Někteří neskrývají nespokojenost. Nevědí, co si s dětmi doma počít.

„Děkujeme za opravené toalety, ale co tak zajistit pro děti náhradní program a ukončit školní rok jak se má?“ ptá se Jana Jiřikovská. „Je tolik možností v našem krásném Brně a tým učitelů, by se mohl o děti postarat i mimo, formou výletů do přírody s programem atd. Napsat o týden delší prázdniny a rodiči, dělej co umíš je to nejlehčí.“

Škola informovala, že poslední týden v červnu zavře, strohým oznámením v žákovských knížkách v polovině května. Rodičům se nelíbí, že se městská část nesnažila vměstnat opravy do dvou prázdninových měsíců a pokud to nebylo možné, že jim nedala vědět dříve.

„Co jaksi nemohu pochopit je, proč nemůže stavba probíhat výlučně po dobu hlavních prázdnin,“ uvažuje v internetové diskuzi Hanka. „Stavba má trvat necelé dva měsíce. Pokud by stavební práce začaly o týden později, do školního roku by nezasáhly a současně by byly práce skončeny ještě před posledním srpnovým týdnem.“

„Je to celkem síla, najděte si na týden hlídání navíc. Kde? Babičky jsou mladé,“ zlobí se Ivana, matka jednoho z dětí ze školy na Heyrovského.

„Na deset týdnů si zajistěte hlídání v létě, poraďte si jak umíte. K tomu jarní prázdniny, pololetní, vánoční, dušičkové, ředitelská volna a kde mají rodiny brát dovolené na hlídání? Všichni nepracujeme ve školství,“ míní Jana Jiřikovská.

Rodiče se chystají obrátit na vedení školy s dotazy, proč dlouho plánovaná rekonstrukce musí začít ještě před prázdninami a jestli nebylo možné dětem zajistit náhradní program. Zajímá je také, proč škola nedala o zkrácení výuky vědět dříve.

„Rodiče opravdu nemají více než čtyři týdny dovolené ročně a ještě si ji třeba musejí plánovat už v lednu.  Snad se mi dostane alespoň vysvětlení a zdůvodnění, proč mi stavba má komplikovat život,“ dodala Hanka.

-vl-

Související

O týden delší prázdniny a nové záchody

Zanechte komentář

3 + 3 = ?