Bystrčník » Cora se již pět dnů vzorně stará o mláďata

Sdílet
Cora se již pět dnů vzorně stará o mláďata

Bystrčník 29. 11. 2012 v 12.34 Témata: , , , , , , , ,

Zoo Brno, tisková zpráva • Dlouho očekávaný porod lední medvědice Cory proběhl v sobotu 24. 11. 2012 v odpoledních hodinách. Cora první mládě porodila ve 14:36, druhé medvídě se narodilo v 16:08. Obě medvíďata se od prvních minut velmi výrazně zvukově i pohybově projevovala a medvědice mláďata poprvé nakojila. „V prvním mléce se musí do těla mláďat dostat protilátky důležité pro jejich imunitu. V posledních dvou dnech už probíhá kojení pravidelně, zhruba každé dvě hodiny,“ říká ředitel ZOO Brno Martin Hovorka.

V září byl od Cory oddělen medvěd Umca, který byl umístěn do záložního výběhu. Oproti loňskému roku došlo při přípravách na porod k několika změnám. Změnila se krmná dávka pro Coru. Zvýšený podíl ryb byl doplněn vařeným masem, ovocem, červenou řepou a další zeleninou. Na rozdíl od loňského roku byla letos Cora v posledních týdnech stále volně ve výběhu a do boxu chodila jen spát. Od 12. listopadu byl omezen pohyb chovatelů v medvědinci a pro návštěvníky byla uzavřena cesta kolem výběhu ledních medvědů. I v následujících měsících potřebuje Cora s mláďaty absolutní klid, prosíme proto všechny návštěvníky, aby respektovali omezení kolem výběhu ledních medvědů.

Z posledních čtyř porodů se podařilo odchovat mláďata pouze v roce 2007. Dvojčata Bill a Tom tenkrát vzbudila velkou pozornost jak u novinářů, tak u návštěvníků zahrady. Návštěvnost zahrady se od května do července 2008, kdy byla medvíďata již ve výběhu, zvýšila v průměru o 12 tisíc návštěvníků měsíčně. Nezbývá než doufat, že vše bude probíhat dobře a letošní medvíďata budou prvním dárkem k 60. narozeninám brněnské ZOO, které nás čekají v příštím roce.

Přímý přenos z brlohu můžete stále sledovat na našich stránkách www.zoobrno.cz. Návštěvnost webu se od 25. 11. do 27. 11. zvýšila z 800 návštěv na 7000 denně.

Foto: Zoo Brno

Související

Medvědy už můžete nejen vidět, ale i poslouchat
Lední medvědice Cora porodila dvojčata
O Coře se zoologové radili až v Moskvě
Coře se do boxu nechce
Cora znovu březí, vrhne za několik týdnů

Zanechte komentář

3 + 3 = ?