Bystrčník » Červnové Bystrcké noviny

Sdílet
Červnové Bystrcké noviny

Bystrčník 31. 5. 2010 v 11.56 Témata:

Reklama koalice placená z veřejných prostředků, určená k zastírání a matení, jak nevlídně nazývá bystrckou radniční tiskovinu místní opozičník Milan Kuchař, vychází v tomto roce už popáté. Červnové číslo najdete jako obvykle ve schránce nebo si jej můžete stáhnout z webu radnice.

Na první straně zve starosta Svatopluk Beneš na 5/23. zasedání Zastupitelstva MČ Brno–Bystrc, které se uskuteční ve středu 9. června 2010 v 16 hodin ve Společenském centru. Zpravodaj přináší i stručný program zasedání, plný zajímavých bodů. Jednat se bude o 22. zasedání Zastupitelstva městské části Brno-Bystrc, odebrání slova Ing. Kuchařovi, údajném pochybení a třeba taky o posádce Draci Bystrc, užívání znaku MČ Brno-Bystrc posádkou Draci Bystrc, podpora posádky Draci Bystrc při propagaci MČ Brno-Bystrce. Bystrcké draky jsme propagovali na stránkách Horního náměstí už v březnu, ale jestli je to žádáno, budeme v tom pokračovat. Proč ne.

První strana nového čísla Bystrckých novin přináší i obvyklý zábavný sloupek Aleny Křivánkové, předsedkyně redakční rady. Tentokrát na téma papírů od nanuků a jejich zlotřilého odhazování na zem. Mám dojem, že už jsem něco podobného četl, ale zřejmě se pletu.

Na dalších stranách radničního zpravodaje Vladimír Borský rozebírá způsob nakládání s majetkem obce, Vladimír Vetchý informuje o rekonstrukci sportovního areálu při základní škole na Heyrovského ulici, něco málo se dozvíte o čištění přehrady. Okénko zastupitelů do sebe vměstnalo dva texty Zelených a po jednom z ODS a TOP 09 (dříve SNK-ED). Můžete si vybrat, na který z nápravně-výchovných letních táborů Bystroušky pošlete své zlobivé dítě nebo v kterém pískovišti ho zahrabete (strana 5), a pak znovu Vladimír Vetchý přijde s reklamou na rakovinu (tamtéž). Následují takové ty dětskomládežnické unylosti (graffiti ani tráva nikde) a už jsme v inzerátech. Primátor Roman Onderka se dal zřejmě na malování (Malby, nátěry Onderka. Tel.: 604 731 918, 541 262 997). Výborná myšlenka!

Zanechte komentář

3 + 3 = ?