Sdílet
Bystrcké školy získaly v korfbalu další medaile

Bystrčník 22. 4. 2018 v 15.39 Témata: , , , ,

I v letošním školním roce se bystrcké základní školy zapojily do Školního korfbalového poháru, který organizuje Korfbal klub Brno pro první stupeň základních škol. V loňském ročníku získala ZŠ Laštůvkova titul v kategorii třetích tříd. V letošní edici bystrcké děti opět bojovaly o nejvyšší pozice.

Nejdřív se v únoru na všech třech školách odehrála školní kola, ve kterých mezi sebou soupeřily jednotlivé třídy. Nejdřív na ZŠ Laštůvkova hned po jarních prázdninách hrálo až 13 družstev, na ZŠ Vejrostova na druhý den 8 tříd a na ZŠ Heyrovského koncem února 10 družstev z prvního stupně. Na školních kolech bylo těžkým úkolem vybrat ty nejlepší žáky, kteří měli svou školu reprezentovat v dalších kolech Školního poháru.Následovala obvodní kola, na kterých jednotlivé školy soupeřily o postup do městského finále. Starší kategorie minižáků pro čtvrté a páté třídy se odehrála na ZŠ Otevřené v Žebětíně 5. března. ZŠ Vejrostova skončila na třetím místě a jen o chlup ji utekl postup na finálové klání. První dvě postupová umístění ale získaly další bystrcké školy, ZŠ Heyrovského postoupila z druhého místa a vítězem obvodního kola byla ZŠ Laštůvkova, která v obvodním kole neztratila ani bod. Nejlepšími střelci tohoto obvodního kola byly shodně s 5 koši taktéž bystrcké děti, mezi kluky Václav Juránek z Heyrovského a mezi děvčaty Kateřina Malinová z Laštůvkové.

Z obvodních kol z mladší kategorie přípravek pro třetí třídy se podařilo na finálový turnaj probojovat stejným bystrckým školám. ZŠ Laštůvkova postoupila po triumfu na domácím obvodním kole z 12. března. ZŠ Heyrovského zvítězila na obvodním kole na ZŠ Bosonožské 14. března, kde nedala šanci ani jednomu z pěti soupeřů. Na obou turnajích byli nejlepšími střelci opět bystrčtí, konkrétně s 9 koši Ella Kvapilová z Laštůvkové a Václav Hynek z Heyrovského dokonce se 14 koši.

Brněnské městské finále se odehrálo 22. března v Maloměřicích za účasti dvanácti nejlepších školních družstev. Ve starší kategorii ZŠ Heyrovského obsadila trochu nešťastné čtvrté místo. Při stejném počtu bodů jako třetí ZŠ Bosonožská však hovořil v neprospěch bystrcké školy horší vzájemný zápas, který skončil jen těsně 5:6. Družstvu z Heyrovského tak k medailím nepomohla ani remíza s celkovým vítězem turnaje. Na druhé straně ZŠ Laštůvkova procházela turnajem bez porážky a až v posledním zápase proti ZŠ Pastviny z Komína našla svého přemožitele. Avšak s bilancí čtyř výher a jedné prohry získala výborné druhé místo. Stříbrné medaile jsou historicky nejlepším výsledkem bystrckých škol v této prestižnější věkové kategorii. Nejlepší dívčí střelkyní v celém průběhu poháru se s 10 koši stala Kateřina Malinová ze ZŠ Laštůvkova.

V mladší věkové kategorii pro třetí třídy si bystrcké školy otočily své výsledky. Laštůvkova dokázala vyhrát jen jednou, když další dva zápasy prohrála rozdílem jediného koše a bylo z toho konečné páté místo. Naopak ZŠ Heyrovského ve finálovém turnaji nepoznala pocit prohry, jediný bod ztratila jen se ZŠ Bosonožskou. To však stačilo na skvělé první místo a zisk zlatých medailí v kategorii přípravek. Školní korfbalový pohár v této věkové kategorii tak druhý rok po sobě zůstává v Bystrci. K tomu se nejlepším střelcem celého poháru stal Andrzej Wiacek ze ZŠ Heyrovského, který zaznamenal skvělých 25 košů.

Bystrcké základní školy se tak vrátily na přední příčky korfbalových soutěží a potvrdily, že v Bystrci roste nejvíc brněnských korfbalových talentů. Za podporu Korfbal klubu Brno a jeho projektu „Korfbal do škol“ patří dík i Městské části Brno-Bystrc a Statutárnímu městu Brnu, které finančně podporují korfbalové aktivity na bystrckých školách.

Peter Bušík, Školní korfbal Brno

Zanechte komentář

3 + 3 = ?