Sdílet
Bystrcké Chaloupky: Picador předložil nový návrh

Bystrčník 13. 2. 2011 v 18.56 Témata: , ,

Následující text se týká Chaloupek, oblasti ve Staré Bystrci nad hostincem U Šťávů. Už několik let se zde vleče spor developera s občany, kteří si nepřejí, aby ve staré zástavbě byla postavena vzhledem se vymykající budova. Ta podle nich naruší architektonickou hodnotu lokality.

*

Developeři mají takovou taktiku: předloží zcela nepřijatelnou stavbu, pokud neprojde, trochu ji zmenší či jinak upraví. Pokud opět neprojde, postup opakují. Je to věc trpělivosti. Často se jim podaří, že úřad a občané umdlí a investorovi se podaří postavit stavbu sice proti původnímu záměru skromnější, ale pořád tak nevhodnou, že kdyby s ní přišli hned na začátku, byla by nepřijatelná.

Také Picador se snaží zainteresované opít rohlíkem, proto původní záměr upravil a místo desíti bytů slevil začátkem roku 2011 na sedm. Na faktu, že mezi rodinné domky a do zahrady bytovka nepatří to nic nemění, ale vypadá to jako dobrá vůle.

Z dokumentace předložené stavební komisi jsme vytvořili tuto hrubou představu o novém návrhu:

Čelní pohled ovšem nic neříká o celkovém objemu stavby, který by vznikl zastavěním celého vnitrobloku – současné zahrady.

Občanské sdružení Stará Bystrc-Chaloupky

Související

Bystrckým Chaloupkám hrozí zánik

Zanechte komentář

3 + 3 = ?