Sdílet
Bystrc letos přivítá mezinárodní turnaj v sedmičkovém ragby

Bystrčník 18. 2. 2016 v 15.41 Témata: , , ,

letak-7s-02-2016_cz-1

Jednodenní mezinárodní turnaj v sedmičkovém ragby se bude konat letos v Bystrci. Datum již bylo určeno, je jím sobota 15. října.

Sedmičkové ragby je dynamický divácky atraktivní sport rozšířený ve velké části světa. Z těchto důvodů byl také zařazen mezi olympijské sporty pro letošní letní olympiádu v Brazílii. Světové turnaje v sedmičkovém ragby mají charakter karnevalů, kde sportovní část provází doprovodné akce pro diváky v celém městě. Turnaje se konají ve světových metropolích jako např. Londýn, Paříž, Las Vegas, Honk-Kong. Mezi nám nejbližší města patří Budapešť.

V Brně se sedmičkovému ragby věnují hráči v obou městských ragbyových klubech, ale jen RC Bystrc má specializovaný tým, který se věnuje pouze tomuto ragbyovému odvětví a proto je přirozené, že má snahu vybudovat z turnaje prestižní akci ve střední Evropě.

První ročník BRNO 7’s INTERNATIONAL se úspěšně konal v říjnu loňského roku.

Celkem 14 týmů v kategoriích můžů a žen odehrálo během turnaje 27 utkání. Na hřišti bojovaly o vítězství týmy z Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Turnaj Brno 7’s byl jediným mezinárodním turnajem v ČR a letos bude jediný tohoto formátu také.

Obě finálová utkání měla zástupce z České Republiky i ze zahraničí. Vítězství a tzv. CUP si mezi muži vybojovali Bizoni Přelouč, kteří patří dlouhodobě mezi české elitní týmy ragby 7’s. Finálovým soupeřem jim byl výběrový maďarský tým Budapešť Frogs, který je složen z hráčů z Francie a Španělska. Českým finálovým zástupcem v kategorii žen byl RC Říčany, který ve finále podlehl hráčkám Donau Wien a tak ženský CUP putoval do ciziny. Domácí tým Bystrc 7’s v turnaji zvítězil nad Plzní a Sedlčany, ale prohry s oběma finalisty jej odsunuly na konečné 3. místo.

Mezinárodní turnaj začne v sobotu 15. října 2016 na hřišti RC Bystrc na ulici Jakuba Obrovského.

Tomáš Krejčí

Zanechte komentář

3 + 3 = ?