Sdílet
Brňané se budou moci seznámit s novým územním plánem

Bystrčník 5. 11. 2010 v 15.03 Témata: , ,

Obyvatelé Brna se budou moci seznámit s návrhy příštího městského územního plánu. Varianty zveřejní v polovině listopadu magistrát na městských internetových stránkách. V tištěné podobě budou mapy přístupné v prostorách magistrátního odboru územního plánování, úředníci tam k nim zájemcům dají komentář. Územní plán připravili projektanti, urbanisté a architekti ve třech variantách. Dvě obsahují silnici R43, třetí ne. Zelení dnes v tiskové zprávě varovali před tím, aby se některá z prvních dvou rozvíjela dál.

Podle primátorova náměstka Martina Andera (SZ) má město k dispozici právní stanovisko, které hodnotí další přípravu územního plánu s R43 jako rizikovou. Silnice, která má spojit Brno s Pardubickým krajem a protnout sídliště Bystrc, nemá oporu v krajském územním plánu. Na něm se teprve pracuje. Město podle právníků nemůže silnici bez opory ve vyšším územněplánovacím dokumentu do svého územního plánu zakreslit.

V původním brněnském územním plánu zanesena byla, letos to však zrušil Nejvyšší správní soud. Město se obrátilo se stížností na Ústavní soud, neuspělo však.

(…)

www.ceskenoviny.cz

Zanechte komentář

3 + 3 = ?