Bystrčník » Beze změn: Hovorka zůstává v čele zoo, Kasala bude šéfovat zeleni

Sdílet
Beze změn: Hovorka zůstává v čele zoo, Kasala bude šéfovat zeleni

Bystrčník 29. 2. 2012 v 12.20 Témata: , , , , , , , , , ,

Ředitelé brněnské zoo i Veřejné zeleně města Brna obhájili své posty ve výběrovém řízení. Martina Hovorku ve vedení zoo však stále kritizují odbory.

Soud kvůli výpovědi pro jednu ze zaměstnankyní. Kritika za zrušení Stálé akvarijní výstavy v Radnické ulici, nebo nedávný spor kvůli zrušené odměně revírníkům. Někteří zaměstnanci brněnské zoo opakovaně brojí proti způsobu, jakým ji vede její šéf Martin Hovorka. Od výběrového řízení na jeho post si slibovali změnu. Nedočkají se. „Výběrová komise doporučila brněnským radním, aby na svém středečním zasedání do funkce zvolila znovu Hovorku. Ve funkci zůstane i ředitel Veřejné zeleně města Brna Jozef Kasala,“ potvrdil v úterý náměstek brněnského primátora Ladislav Macek.

Vedení města se zavázalo vypsat výběrové řízení na ředitele všech příspěvkových organizací a městských společností, kteří jsou ve funkci déle jak pět let. Má to být způsob, jak šéfy motivovat k další práci a novým vizím. „Při konkurzu se ale neobjevil nikdo, kdo oba muže předčil zkušenostmi i celkovým projevem. Proto jsme se znovu rozhodli pro současné šéfy,“ vysvětlil Macek, který byl i členem výběrové komise. Již dříve uvedl, že podle města Hovorka i Kasala pracují dobře.

Radikálnější odboráři ze zoo jsou přesto přesvědčení, že existovali vhodnější kandidáti. „Podmínky výběrového řízení byly ovšem nastavené tak, že je předem vyloučily. Konkurz například naprosto zbytečně upřednostňoval veterináře před zoology,“ uvedl předseda starších odborů v zoo Michal Jurčík.

(…)

Zkráceno, celý článek Kláry Židkové si přečtěte na brnensky.denik.cz

Ke stažení

Podmínky výběrového řízení (DOC)

Související

Nový ředitel zoo bude znám v první polovině března
Na ředitele zoo je pět kandidátů
Roman Onderka k výběrovému řízení na ředitele zoo
Brněnské zoo se nedaří. S návštěvností skončila až na desátém místě
Návštěvnost zoo v roce 2011
Hledá se ředitel/ředitelka pro Zoologickou zahradu
Petr Fejk ředitelem Zoo Brno?

9 komentářů k příspěvku „Beze změn: Hovorka zůstává v čele zoo, Kasala bude šéfovat zeleni”

 1. Pavel Reich říká:

  Město Brno opět potvrdilo, že kvalita jej nezajímá. Mne ovšem kvalita zajímá a rád si dojedu do kvalitní zoo, ať již do Lešné nebo Jihlavy či Hodonína. Brno ať si tu pěstuje pana Hovorku. Otázka ovšem je, proč i za mé daně?

 2. Chovatel říká:

  Smutné, velmi smutné ! Sbohem, zoo.

 3. drbna říká:

  Ó jak pravdivé zajímala by mě spousta otáze má spoustu proč ale kdo mi na ně odpoví??Třeba proč nebylo výběrové řízení dostatečně transparentní a proč se tajili všechni kandidáti kdo to rozhodl a jak?A tak dále!!!

 4. Tomáš Ruprecht říká:

  Admin: „Ředitel zoo Martin Hovorka mi na žádost o poskytnutí jeho „nástinu koncepce zoo“ odpověděl, že ji zveřejní, ale až po ukončení výběrového řízení. V současné situaci se mi to zdá přijatelné. Když u dalších kandidátů neznáme ani jména, natož cokoli dalšího pro porovnání, vytvářelo by zveřejnění koncepce u jediného z nich (ke všemu právě u pana Hovorky) velmi nerovné podmínky.“

  Tak schválně, už pan Hovorka odmailoval redakci Bystrčníku svůj „nástinu koncepce zoo“ 🙂

 5. admin říká:

  Tomáši, vy jste můj člověk. Panu Hovorkovi jsem o koncepci psal včera, zatím jsem odpověď nedostal.

 6. RM říká:

  No bylo to jasné už na začátku ne, vlci se nažrali a kozel zůstal.
  O koncepci jsem si chtěl říct a taky o jména těch zbylých 4. Jsem zvědavý jestli ta koncepce bude stejná jako ta nesplněná předchozí.

 7. Tomáš Ruprecht říká:

  Hlavně by ta „koncepce“ měla být vytesána do nějakého „nehnutelného“ kamene u vstupu do ZOO, aby ji kdykoli mohli lidé konfrontovat s realitou 🙂

 8. admin říká:

  Koncepce nebude vytesána, nebude totiž vůbec: http://www.bystrcnik.cz/?p=17759

 9. Honza z Brna říká:

  Na co nějaká koncepce. Jak praví jedno staré přísloví: Kdo nic nedělá, nic nepokazí.

Zanechte komentář

3 + 3 = ?