Bystrčník » Altán postaví už na podzim

Sdílet
Altán postaví už na podzim

Bystrčník 7. 7. 2012 v 09.36 Témata: , , , , , , , , , , ,

Architektonickou studii altánu, který má na podzim vyrůst u základní školy Heyrovského 32 v Bystrci, představil Klub rodičů a přátel. Občanské sdružení, působící při škole, chce ve spolupráci se školou vybudovat přírodní učebnu, v níž by žáci školy mohli trávit některé z vyučovacích hodin.

Budoucí altán má umožnit pohodlné a příjemné vyučování pro třicet dětí, tedy jednu školní třídu. I když projekt pokračuje, cesta k realizaci je spletitá a před rodiči stojí stále ještě mnoho problémů, upozornila členka klubu Hana Jindrová.

„Jsme omezeni především našimi finančními možnostmi,“ uvedla Hana Jindrová. Na realizaci altánu přispěl dotací Jihomoravský kraj i městská část Brno-Bystrc, občanské sdružení do stavby vloží převážnou část svých vlastních peněz.

„Ty pocházejí jednak z příspěvků členů, jednak z výtěžku našich akcí pro veřejnost, a také z darů sponzorů,“ popsala financování Michaela Lužová, předsedkyně klubu.

Altán má podle předběžných kalkulací stát osmdesát, ale možná i přes sto dvacet tisíc korun.

„Projekt je navržen tak, aby jej bylo v případě nutnosti možné realizovat po etapách,“ vysvětlila Hana Jindrová. „Jestliže nebudeme mít letos dost peněz, postavíme zatím jen skelet altánu bez definitivního zastřešení. Na střechu prozatím použijeme třeba síť. Střecha by se pak přidala v příštím roce. I tak bude altán dobře sloužit.“

Autorkou architektonické studie je Ing. arch. Romana Augustínová. Provedla ji zdarma, jako dar klubu a dětem. S jednoduchou, funkcionalistickou podobou altánu souhlasila i ředitelka základní školy Ludmila Eliášová.

„Nyní pracujeme na podrobnějším projektu a děláme vše pro to, abychom stavbu mohli zahájit na přelomu září a října,“ uzavřela členka Klubu rodičů Hana Jindrová.

-vl-

Ke stažení

Architektonická studie altánu červen 2012
Smlouva o poskytnutí dotace 2012 MMB OŽP na altán
Darovací smlouva MČ Brno-Bystrc ze dne 9. května 2012 na altán
Smlouva o poskytnutí dotace 2012 MMB OŽP na altán
Žádost o dotaci MMB OŽP na altán
Přehled schválených dotací na podporu projektů ekologické výchovy v Brně na rok 2012
Žádost o finanční dar MČ Brno-Bystrc na altán

Související

Altán: Na světě je architektonická studie
Altán u školy vystupuje z mlhy
Altán se líbí i Bystrci. Co teď?
Město Brno přispělo i na altán
Stránky Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32
Stránky ZŠ Heyrovského

Jeden komentář k příspěvku „Altán postaví už na podzim”

  1. Tomáš Ruprecht říká:

    Výzva s víkendovými výpomocemi za naturální platbu platí pro jakýkoli veřejně prospěšný projekt. Gsm na mne je 734 112 141 a email tomas_ruprecht@centrum.cz

Zanechte komentář

3 + 3 = ?